O mnie

 

 

Witam na mojej pierwszej stronce z kolorowymi pixlami, czyli publicznej prezentacji moich nazwijmy to "prac" w dziedzinie fotografii.

 

 

 

 


Moja przygoda z uwiecznianiem obrazu zaczęła się na pewnej kolonii w DDR - chyba ze 25 lat temu - gdzie kupiłem sobie mój pierwszy aparat. Był to jakiś DDRowski odpowiednik Smieny i na prawdę nie pamiętam już nazwy. Wypstrykałem tym chyba pięć klisz i wywołałem może jedną :) Dziś nie mam już żadnego zdjęcia z tego aparatu, a szkoda. Potem chciałem się zapisać na kółko fotograficzne. Chciałem, ale się nie zapisałem. I potem było długo, długo nic, aż w końcu, będąc na studiach nabyłem Fuji S5500 i z powrotem załapałem bakcyla. W galerii znajdziecie nawet kilka fotek zrobionych tym właśnie aparatem. Potem nastąpiła duża zmiana - przesiadłem się na lustro - Canon 1000D. Dziś używam Canona 50D z kilkoma obiektywami ze stajni Canona i Tamrona. Zrobione fotki prawie zawsze obrabiam na komputerze - czasami "agresywnie". Zdjęcia zapisuję w RAWach co daje mi dużą swobodę korekcji i ingerencji w obraz bez strat zwiazanych z obróbką.

 

Obecnie mieszkam w Monachium, więc siłą rzeczy większość zdjęć będzie właśnie z tego regionu. Jak gdzieś wychodzę to zazwyczaj zabieram ze sobą aparat i pstrykam dużo zdjęć - przekleństwo fotografii cyfrowej. Potem siedzę godzinami przed kompem i staram się z żoną wybrać co najlepsze. Część z tego co wybraliśmy postaram się tutaj zaprezentować.

 

 

Miłego zwiedzania strony.

 

Pozdrawiam

Janusz